Weda i Początek

Wernisaż rysunków Bożeny Schabikowskiej

winnica pod lubuskim słońcem, WSTĘP BEZPŁATNY!
11 marca godz. 18, Laski 35c (Łaski) koło Przełaz, gmina Lubrza

Podczas wystawy “Weda i początek” zobaczyć będzie można wczesne rysunki  Bożeny Schabikowskiej, sięgające okresu liceum plastycznego oraz prace ze studiów, ale również intrygujące rysunki w technice Vedic Art. Zaprezentowane rysunki zostały wykonane za pomocą różnych technik rysunku: od sepii, gwaszu i węgla po tradycyjny ołówek.

Spotkajmy się
na wernisażu

winnica pod lubuskim słońcem 11 marca godz. 18
Laski 35c (Łaski) koło Przełaz, gmina Lubrza

Zarezerwuj jedno z 70 miejsc zapisując się na newsletter. WSTĘP BEZPŁATNY!

Jeśli chcesz wpaść z przyjaciółmi, wyślij do nas wiadomość na maila: kontakt@podlubuskimsloncem.pl

Rysunek to najbardziej pierwotna technika, pokazująca pierwsze pomysły, wydobywająca to, co w podświadomości. Wewnętrzne patrzenie, eksploracja kreatywności, artystyczna wolność. Bożena Schabikowska, wielokrotnie nagradzana właścicielka winnicy “Pod lubuskim słońcem”, tworzy wina autentyczne, zdecydowane i subtelne zarazem. Podobną dynamikę znaleźć można w jej pracach. 

“Po latach postanowiłam pokazać swoją sztukę i rozpocząć to rysunkami. Tak otwiera się i rozpoczyna proces twórczy. Moją motywacją do zorganizowania tej wystawy jest chęć pokazania sztuki (i przybliżenia jej innym), zachwyt nią oraz obserwacja procesów, których doświadczam.“ – mówi Bożena Schabikowska.

O Autorce prac

Bożena Schabikowska jest absolwentką liceum plastycznego w Bielsku-Białej na kierunku Artystyczny druk sitowy.

Dyplom, za który otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie, będzie prezentowany na kolejnych wystawach. Ukończyła kierunki Dizajn oraz Krytykę i promocję sztuki współczesnej na Wydziale Edukacji Artystycznej na ASP w Poznaniu oraz Formy Przemysłowe na ASP w Krakowie, gdzie otrzymała dyplomy.

Pracę dyplomową z malarstwa wykonała w technice papieru czerpanego w dawnej pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz na ASP w Poznaniu “Tam nauczyłam się tworzyć odważną sztukę przestrzenną”. 

Dla koneserów sztuki i dobrego wina

Zapraszam Cię do wspólnego spędzenia nietuzinkowego wieczoru, w czasie którego porozmawiamy o sztuce, zdegustujemy wina prosto z naszej winnicy i skosztujemy lokalnych przysmaków. 

Zarezerwuj jedno z 70 miejsc zapisując się na newsletter. WSTĘP BEZPŁATNY!

Jeśli chcesz wpaść z przyjaciółmi, wyślij do nas wiadomość na maila: kontakt@podlubuskimsloncem.pl

winnica pod lubuskim słońcem 11 marca godz. 18
Laski 35c (Łaski) koło Przełaz, gmina Lubrza

SPĘDŹ WEEKEND "POD LUBUSKIM SŁOŃCEM"

Wybierasz się na wernisaż w towarzystwie i chcesz spędzić w winnicy cały weekend? ZAPRASZAMY!

Wynajmij dwuosobowy apartament z osobnym wejściem i prywatnym tarasem z widokiem na dojrzewające winne grona. Mieszkanie składa się z łazienki z prysznicem, w pełni wyposażonej kuchni oraz salonu/sypialni z kominkiem.

W niedzielę w godzinach 12-16 będziecie mogli BEZPŁATNIE zwiedzić całą winnicę. 

ZAREZERWUJ WEEKEND W WINNICY:
mailowo: kontakt@podlubuskimsloncem.pl
telefonicznie: +48 664455010